12.13.2012

Łóżeczko dostawne Babybay 7w1 czy Klupś PICCOLO?

Obiecywałam sobie przed porodem, że maluch nie będzie spał ze mną - będzie miał swoje łóżeczko. Jednak życie szybko zweryfikowało to postanowienie. Nie miałam siły - co chwilę trzeba było karmić, podawać smoczka, pogłaskać - za każdym razem wstać. Obecnie Dziumdziuś śpi ze mną w poprzek z rączkami do góry i zajmuje całe łóżko - czekam na moment kiedy przestanie jeść w nocy. Myślę, że ktoś miał podobny problem i wymyślił łóżeczko Babybay. Mało tego, był bardzo pomysłowy, dlaczego? Babybay, o ile dobrze policzyłam, może pełnić 7 funkcji.

1. łóżeczko dostawiane do łóżka
Maluszka mamy na wyciągnięcie ręki, a wysokość łóżeczka dostosowujemy do wysokości naszego łóżka w bardzo prosty sposób (nawet mąż nie jest do tego potrzebny). A co jeśli odsunę w nocy niechcący łóżeczko? Nie odsuniesz, jest dodatkowe zabezpieczenie - zobacz film (ten obraz po lewej jest mi jakoś dziwnie znany)Do Babybay można domontować jeszcze dostawkę (wraz z materacem o grubości 4cm), która powiększy łóżeczko o 15cm. Wymiary dostawki: 81cm x 18cm x 15cm. Niektórym przydadzą się także dodatkowe kółka. To co jest konieczne do zakupu wraz z łóżeczkiem to materac, ma on niestandardowy kształt a i cena do najniższych nie należy.
Jeśli chodzi o dostawkę, można ją odmontować i wykorzystać jako półka :-)

Babybay dostawka*Babybay dostawka*


2. oddzielne łóżeczko
Oczywiście, że można zrobić z Babybay oddzielne łóżeczko i oczywiście, że trzeba dokupić dodatkową blokadę (nie jest w zestawie, a za taką cenę powinna być).

Babybay dostawka*Babybay łóżeczko*

3 i 4. kojec lub krzesełko i biurko
Załóżmy, że jakimś cudem macie Babybay, a w zasadzie to aż dwie sztuki (???) W takim przypadku możecie zrobić z nich kojec dla maluszka lub krzesełko i biurko

Babybay kojec*Babybay biurko*

5 i 6. krzesełko do karmienia, krzesło
Jak jeszcze dokupimy dodatkowo siedzisko podnóżek i blat to nasza pociecha będzie miała krzesełko do karmienia lub krzesło do siedzenia.
7. ławka
A jak nic nie dokupimy, to co? A to możemy zrobić (zmienić tylko wysokość) ławeczkę do siedzeniaBabybay krzesełko* Babybay krzesło*
Babybay ławka*

Ale uwaga Babybay jest w 3 wersjach i nie wszystkie umożliwiają przerobienie łóżeczka na np. kojec.
Babybay - wysokie krzesło,ławka,biurko,krzesło, stół, kojec
Wymiary: długość 86cm, głębokość 43 cm, wysokość 79 cm. Waga: 11 kg
Babybay Maxi - ławka, kojec
Szersza wersja idealna dla bliźniąt lub dla dzieci, które potrzebują więcej miejsca
Wymiary: długość 94 cm, głębokość 51 cm, wysokość 79 cm. Waga: 14 kg
Babybay Midi - ławka, biurko, stół
Wymiary: długość 86 cm, głębokość 41 cm, wysokość 79cm.Waga: 11 kg

Wszystko zgodne z normami bezpieczeństwa, wykonane z drewna bukowego, pomalowane bezpiecznymi farbami, opracowane w Niemczech i produkowane w UE.
Zachwyciło mnie łóżeczko, ale cena zniechęciła dlatego poniżej trochę tańsze rozwiązanie :-)
Cena:
Babybay około 500zł
Dostawka 130zł
Blokada 120zł
Akcesoria do krzesełka 180zł
Materac 140zł
Kółka 55zł
Gdzie kupić:
sklepy internetowe


*Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony: http://www.babybay.de/en/babybay/variationen.htmlMi osobiście nie zależy na przerobieniu łóżeczka np. w krzesełko do karmienia (zwłaszcza, że za dodatki za 170zł mogę kupić nowe krzesełko). Ale na łóżeczko dostawne bym się skusiła. Może sosnowe PICCOLO Klupś? Cena mnie zaskoczyła - 250zł za łózeczko wraz z materacem. Z PICCOLO można zrobić też oddzielne łóżko (nie trzeba dokupywać dodatkowych blokad, wszystko jest już w zestawie), 8 stopniowa regulacja wysokości, wymiar wewnętrzne 90cm x 40cm. A jak się uprę to ławeczka też z niego będzie :-)

Łóżeczko dostawiane PICCOLO Klupś**
Cena:
Łóżeczko z dostawką,blokadą (przednie szczebelki) i materacem 250zł
Kółka 25zł
Gdzie kupić:
sklepy internetowe


*Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony:  http://www.klups-gostyn.pl/

Drogie Przyszłe Mamy, jeśli nie macie jeszcze łóżeczka dla dziecka, poważnie rozważcie zakup łóżeczka dostawnego.

Pozdrawiam,
Mama Dziumdziusia

Reakcje:

6 komentarze:

 1. Czytałam o tym łóżeczku. Zastanawiałam się nawet, czy go nie kupić. Ale mój Maluch się tak wierci, że stwierdziłam, że to za mała powierzchnia dla niego. I śpi ze mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale cudo :) Żałuję, że nie miałam takiego łóżeczka - nie musielibyśmy się cisnąć w trójkę w jednym łóżku ;) Chociaż wiem, że niektóre mamy po prostu odkręcają jeden bok od łóżeczka i przysuwają je do łóżka na którym śpią ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne.Jak miałabym kupować łóżeczko drugi raz bez watpienia zdecydowałabym się na to.Mimo, że kosztuje trochę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też zakładałam, że synuś będzie sam spał w swoim łóżeczku i niestety okazało się, że nadzieja matką głupich ;) Syn od początku śpi z nami i przy drugim dziecku zastanowię się nad sprzedaniem naszego zwykłego łóżeczka, a kupnem takiego jak Piccolo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. My robiliśmy na zamówienie, bo wszystkie te łóżeczka są małe... do około pół roku wystarczają. Nasze łóżeczko zrobili Lululaj http://lululaj.pl/pl/gallery/44
  Z wartych uwagi w tym temacie jest jeszcze np.Bedside Crib i Łóżeczko-kołyska ROBA

  OdpowiedzUsuń
 6. My mieliśmy PICCOLO - całkiem fajne, jedyny minus to wielkość. Służyło nam tylko pół roku :-(

  OdpowiedzUsuń