10.08.2013

Dyskretne karmienie piersią

Szal do karmienia Seraphine Madison*
Karmienie piersią jest naturalną, zdrową i polecaną formą żywienia niemowląt, budowania więzi i tak dalej i tak dalej...  O zaletach można pisać i pisać, ale ja nie chcę przekonywać i namawiać. Rozumiem, że niektóre mamy wolą butelkę. Ja wybrałam tę naturalniejszą metodę karmienia (nie trzeba sterylizować, przygotowywać, podgrzewać, kosztuje 0zł, a i ja czuję się "potrzebna"). Jedynym problemem dla mnie było karmienie piersią w miejscu publicznym. Od czasu do czasu można znaleźć komentarze i dyskusje na ten temat. Nigdy nie uważałam, że jest to coś "niesmacznego" gdy kobieta karmi w miejscu publicznym. Mały człowiek chce jeść i trzeba go nakarmić - proste i oczywiste, ale sama miałam wiele oporów. W internecie możecie znaleźć liczne komentarze w stylu "publiczne karmienie piersią i przewijanie powinno być zakazane". Wyprowadzają mnie one z równowagi i zastanawiam się kto je pisze? Czy młoda mama nie ma prawa wyjść z domu? Bo przecież dziecko je średnio co 3 godziny. Czy to naprawdę jest coś tak strasznego, że trzeba to komentować. Nikt nie zmusza do patrzenia!

Biedne mamy naczytają się takich komentarzy i co robią? Znajdują rozwiązanie!
Pelerynki do karmienia piersią! Na początek szal Seraphine Madison do karmienia piersią i okrycie letnie lub zimowe. Ten produkt podoba mi się najbardziej. Może służyć jako poncho, narzutka, także dla ciężarnej, szalik/chusta, nietypowy kocyk i pelerynka do karmienia :-))) Przygotowany w dwóch wersjach zimowej i letniej i dwóch kolorach szary i brązowy. Cena 220-230zł, dostępny w sklepach internetowych. Skład surowcowy - okrycie letnie: 100% bamboo (włókna bambusowe), zimowe: 51% wiskoza, 31% bawełna, 18% wełna
Cena:
Seraphine Madison 220zł
Gdzie kupić:
sklepy internetowe
Szal do karmienia Seraphine Madison*

*Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony: http://www.seraphine.com/


Troszkę tańszy odpowiednik (także funkcjonalny) to szal Allover dostępny w 9 kolorach, w sklepach internetowych za około 130zł. W zależności od tego jak zapniemy guziczki może służyć jako szal, narzutka, okrycie wierzchnie itd.
Skład surowcowy:100% Lyocell.

Osłona do karmienia Allover**

Cena:
Szal do karmienia Allover 130zł
Gdzie kupić:
sklepy internetowe
**Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony: http://www.lassigusa.com/


Kolejny produkt to kolorowa i wzorzysta chusta Made by Mammy. Pelerynkę można stosować jako fartuch przy karmieniu dziecka, lekki kocyk a w kieszonce w rogu można umieścić drobiazgi (np. wkładki laktacyjne, smoczek itp.). Tkaniny, z których są wykonane to wysokiej jakości satynowana bawełna, posiadająca certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo dziecka oraz mamy.
Cena:
Chusta Made by Mammy 90zł
Gdzie kupić:
sklepy internetowe
Chusta do karmienia Made by Mammy***
***Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony: http://www.madebymammy.pl


A może trójkątna, duża, bawełniana chusta Mamascarf? Nie tylko osłania, ale także podtrzymuje główkę dziecka podczas karmienia. Dostępna w czterech neutralnych kolorach za około 90zł.


Chusta do karmienia Mamascarf****

Cena:
Chusta do karmienia Mamascarf 90zł
Gdzie kupić:
sklepy internetowe

****Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony: http://www.mamascarf.co.uk


A na koniec nieco mniej uniwersalny produkt BabyBond. Wykonany z bawełny, służy raczej tylko jako osłona podczas karmienia i uwaga! rozmiar też nie jest uniwersalny (do wyboru 4 rozmiary). Cena podobna około 90zł.

Osłona do karmienia BabyBond(*)

Cena:
Osłona do karmienia BabyBond 90zł
Gdzie kupić:
sklepy internetowe
(*)Zdjęcia i informacje pochodzą ze strony: http://www.babybondnursing.com//

Reakcje:

0 komentarze:

Prześlij komentarz